Denne auktion er ikke startet endnu

Hans J. Wegner. Klapbord i eg og teak model AT32

Vurdering

DKK 6.200

Odense

6568685

Hans J. Wegner (1914-2007). Klapbord i eg og teak model AT32 . Stel af egetræ, rektangulær plade med to klapper samt hylde af finéret teaktræ. Udført hos Andreas Tuck, model 'AT-32'. H. 60, 67/121 x 60 cm.
Fremstår med lette/minimale aldersrelaterede brugsspor.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage