Hans Olsen for Warm Nordic: Sæt på otte 'Gesture' spisestuestole med armlæn (8)

Vurdering

DKK 12.500

Hørsholm

6571600

Hans Olsen ( 1919-1992). Sæt på otte stole med armlæn. Stel af sortlakeret træ med fineret, formbøjet ryg og armlæn i et stykke. Sæder betrukket med nistret møbelstof. H. 80 cm, B. 56, D. 53 cm, sædehøjde 45,5 cm. Fremstillet for Warm Nordic, plaketter herfra. (8)
Alm. lette brugsspor, lak stedvist slidt ved armlæn

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage