Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993) : 'Cykelpigen.' Litografi i farver.
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993) : 'Cykelpigen.' Litografi i farver. U. Sign. Bladmål: 50 x 56 cm. U. ramme. Proveniens: Permild og Rosengreen, litografiske værksted. Friskt og ubrugt eksemplar.