Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993) : 'Pigen og Enhjørningen' Litografi i farver.

Vurdering

DKK 1.300

Hørsholm

6568808

Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993) : 'Pigen og Enhjørningen' Litografi i farver. Litografi i farver. U. Sign. Bladmål: 50 x 56 cm. U. ramme. Proveniens: Permild og Rosengreen, litografiske værksted. Friskt og ubrugt eksemplar.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage