Henry Heerup. 'Pigen og hesten'

Vurdering

Aarhus

6567742

Henry Heerup (1907–1993). 'Pigen og hesten', litografi, 233/500, sign. Heerup. 40 x 44 (indrammet uden glas, 51 x 53) cm. Fremstår med skjold i nederste hjørne, uden for motiv.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage