I. L. Jensen, dennes skole. Opstilling med blomster i kurv, 1800-tallet
I. L. Jensen (1800-1856), dennes skole. Opstilling med blomster i kurv. Olie på lærred. Usign. 1800-tallet. 43 x 53 (51 x 61) cm.
Fremstår med let overfladesnavs; dubleret lærred.