Ib Kofod Larsen. Lav skænk model FA-66, egetræ
Ib Kofod Larsen. Lav skænk med overdel af fineret egetræ, front af fire skuffer samt fire låger bag hvilke udtræksbakker og hylder, stel og tilspidsede ben af massivt egetræ.
1960'erne. Fremstillet hos Faarup Møbelfabrik, model FA-66. H. 77 L. 230 D. 50 cm.
Fremstår med alm. brugsspor samt top med nogle pletter. Bagklædning med nogle huller.