Jaeger LeCoultre Club herrearmbåndsur af forgylgt stål.
Vintage herrearmbåndsur fra Jaeger LeCoultre model Club fra 1972 i urkasse af forgyldt stål. Hvid urskive med stregindex, logo og tre visere. Mekanisk urværk med manuelt optræk. Monteret med senere rem af sort læder og spænde af forgyldt stål. Urkasse Ø. 34 mm. Uret medfølges af boks og manual. Fremstår med brugsspor og enkelte mindre ridser. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorik på uret.