Japansk kabinet af lakeret træ, 1800-/1900-tallet
Japansk kabinet af sortlakeret træ, udsmykket med forgyldte dekorationer i form af landskabsscenerier og pagodearkitektur. H. 65 cm. B. 54 cm. D. 34 cm.
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor; låsepind mangler.