Kai Nielsen for Bing og Grøndahl. Havdreng på delfin. Blanc de chine.

Vurdering

DKK 1.900

Roskilde

6560337

Kai Nielsen (1882-1924). Blanc de chine porcelænsfigur i form af Havdreng på Delfin, sign. Kai N. og stemplet Bing og Grøndahl. nr. 4060 (utydelig), H. 18,5 cm. (2 sortering)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage