Karl Märtens & Ubekendt kunstner. Motiv med Lærkefalk & 'Fuglespor'. (2)
Karl Märtens (f. 1956). Motiv med 'Lärkfalk' el. Lærkefalk. Indrammet litografi 244 / 290. Sign. m/ stempel, bly samt i papir. 45 x 30 cm. (55 x 40) cm. Samt Ubekendt kunstner (1900 / 2000-tallet). 'Fuglespor'. Mixed-media på lærred. Sign. utydeligt 08 - købt via Odense Ugeavisens malekonkurrence 2008 - nr. 156. 60 x 80 cm. (63 ,5 x 83,5) cm. (2)