Lyngby Glas. 'Måge' glasbesætning (59)
Lyngby Glas. 'Måge' glasbesætning med mågeslibninger og guldkant bestående af: 20 ølglas, 17 portvinsglas, 16 snapseglas samt 6 likørglas. Brugsspor; alm. slitage på guldkant (59)