Mark Osman Curtis (Pseudonym V. Birkholm). Strandeng med køer og badebro

Vurdering

Odense

6572347

Mark Osman Curtis (Pseudonym V. Birkholm m.fl. 1879-1959). Strandeng med køer og badebro. Olie på lærred. Sign. V. Birkholm. 65x87 cm (77x100 cm. ).
Fremstår med hul i lærred ca. 1 cm.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage