Martin Nyrop. To reoler af massiv fyrretræ, 20 årh. begyndelse. (2)
Martin Nyrop (1849-1921): To reoler af massiv fyrretræ, 20 årh. begyndelse H. 213 B. 94, D. 45 cm.
Aldersrelateret præg, brugsslitage og mærker. (2)