Monderne dimantring af 18 kt. hvidguld prydet med tanzanit og morganit
Monderne ring af 18 kt. hvidguld prydet med to dråbeslebne pink morganitter og en ovalslebet violet tanzanit flankeret i to bånd af atten små klare hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.09 ct. Stemplet: 750 GHA. Ringstr.: 56/ 18. Vægt: ca. 4,9 g. Ringen fremstår med brugsspor.