Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord af palisander

Vurdering

DKK 40.000

Vejle

6572431

Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord af finéret Rio-palisander, front med tre skuffer med integrerede greb, tilspidsede ben. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Søren Willadsen, Vejen. H. 74. L. 145, B. 75 cm. Fremstår med få brugsspor, dog enkelte malerpletter på ben. Cites certifikat medfølger

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage