Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord af palisander
Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord af finéret Rio-palisander, front med tre skuffer med integrerede greb, tilspidsede ben. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Søren Willadsen, Vejen. H. 74. L. 145, B. 75 cm. Fremstår med få brugsspor, dog enkelte malerpletter på ben. Cites certifikat medfølger