Napoleon III kaminur af lueforgyldt og patineret bronze.

Vurdering

DKK 3.800

Aarhus

6573489

Napoleon III kaminur af lueforgyldt og patineret bronze. Dekoreret med musicerende hyrdepige og hyrdedreng . Front med blomsterranker og patineret plakette. Hvid emaljeret urskive med blå romertal. Urværk stemplet og nummereret '64'. 1860'erne. Nøgler og pendul medfølger. H 49 cm. B 36 cm.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage