Niels Nielsen for Bing & Grøndahl. Kæmpe isbjørn isbjørn af porcelæn, nr. 1954, 1. sort.

Vurdering

DKK 12.000

Vejle

6569242

Niels Nielsen for Bing & Grøndahl. Kæmpe isbjørn, Figur af porcelæn, nr. 1954, 1. sortering. Stemplet Bing & Grøndahl og indridset sign. Niels Nielsen under glasur. H. 43 cm. Fremstår med brændingsfejl på bagben.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage