Ole Wanscher for snedkermester A. J. Iversen: Spisebord af Rio-palisander (3)
Momsvare
Ole Wanscher (1903-1985) for snedkermester A. J. Iversen: Rektangulært spisebord af massiv og finéret Rio-palisander med udtræk. To tillægsplade B. 59 cm. medfølger. H. 74, L. 130-248, B. 90 cm. Udført hos snedkermester A. J. Iversen med mærkat herfra.
Cites certifikat medfølger.
Top med brugsspor og lette skjolder. Den ene udtræksvange med afslag på spidsen. Et ben med skævhed.