Omega De Ville armbåndsur af forgyldt stål.
Vintage armbåndsur fra Omega model De Ville i urkasse af forgyldt stål. Gylden urskive med stregindex, logo og to visere. Mekanisk urværk med manuelt optræk. Monteret med senere rem af sort læder og spænde af forgyldt stål, Mål urkasse H. 39 mm. B. 25 mm. Fremstår med brugsspor og slitage på forgyldning vad horn. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorik på uret.