Omega x Swatch 'Speedmaster Moonswatch'. Herreur i keramik med hvid skive
Momsvare
Herrearmbåndsur fra Swatch x Omega, model Speedmaster Moonswatch Mission to Pluto, i urkasse af keramik, lys skive med stregindeks, separat sekundviser, stopursfunktion, tachymeter-krans, plexiglas, monteret med original rem med velcro, quartz urværk. Ø. 42 mm. Fremstår med brugsspor, ridser på plexiglas. Sekundviser på chronograph nulstille ikke ved position 12. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Politiets auktioner over hittegods, cykler, og koster. Se alle politiets auktioner her