Orientalske æsker i form af frøer samt kinesisk madkurv (6)

Vurdering

Vejle

6572150

En større og fire mindre æsker i form af frøer udskåret af orientalsk træ, antageligt sandeltræ, samt en kinesisk madkurv med tre kasser, hvoraf to er løse og den sidste fastmonteret til hanken. Frøer: L. 20 og 6 cm. Fremstår med brugsspor, en af de små frøæsker fremstår med revnet låg. (6)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage