Par Tyske lysestager af sølv, skævknækket rokokoform.
Par Tyske lysestager af sølv, skævknækket rokokoform. Et par lysestager af sølv, skævknækket rokokoform. Tyskland, 19. årh. Udfyldte. H. 19 cm. Samlet vægt ca. 955 gram. Alm. brugsspor, lille bule på den ene. (2)