Philip Arctander. Lænestol, model 'Muslingestolen'.

Vurdering

DKK 6.200

Odense

6571681

Philip Arctander. Lænestol, model 'Muslingestolen'. Ben og armlæn af egetræ, betrukket med knapstukket. Designet 1944. Produceret af Paustian. H. 79 cm. Sædehøjde 35 cm. Fremstår med lette brugsspor. Dog mangler 4 knapper.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage