Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipse spisebord af palisander
Piet Hein & Bruno Mathsson, Superellipse spisebord med plade af fineret palisander, spændben af forkromet stål. H. 70,5 cm. L. 180 cm. B. 120 cm. Fremstår med brugsspor og lille fugtskjold på bordplade.