Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord, bøgetræ

Vurdering

Vejle

6569551

Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord af fineret bøgetræ, monteret med spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70, L. 180 cm. B. 120 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker, stel med noget rust.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage