R. Randers. Otte barstole med stel af matforkromet stål, ryg og sæde af sortlakeret krydsfiner. I bunden mærket R.Randers. H. 108 cm. Sædehøjde 81 cm. Fremstår med brugsspor, slitage på stolerygge samt afskalning af krydsfinér.
Proveniens: Danske Bank (8)