Rigt dekoreret og forgyldt konsol med plade af marmor, 1800tallets slutning

Vurdering

DKK 1.900

Hørsholm

6573868

Konsol med forgyldt stel, på cabriole ben, med rocailler og udskåret bladværk, plade af hvidbroget marmor. H. 79, B. 88, D. 36 cm.
Stellet med enkelte mindre afslag, bordpladen med overfladiske brugsridser

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage