Ring af 14 kt. guld med smaragder. Str. 53.

Vurdering

DKK 3.800

Roskilde

6568280

Fem samlede ringe af 14 kt. guld med ni facetslebne smaragder. Vægt 4,3 g. Bredde 11,5 mm. Str. 53.
Fremstår med almindelige brugsspor. Ustemplet. Syretestet. Det meste af de mørke områder kan pudses op, så de forsvinder.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage