Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rektangulær sofabord, mahogni
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Kvadratisk sofabord af fineret og massivt mahogni. Fremstillet hos Botium. H. 40 L. 117 B. 70 cm. Fremstår med lettere brugsspor.