Severin Hansen for Haslev. Sofabord af palisander med 'Baca' fliser
Severin Hansen. Sofabord af palisander med 'Baca' Royal Copenhagen fliser. H. 51 L. 152 B. 75 cm.
Fremstillet hos Haslev møbelfabrik, etiket herfra.
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, nogle ridser/falmet.