Severin Hansen for Haslev. Sofabord af palisander med 'Baca' fliser

Vurdering

DKK 1.900

Roskilde

6571231

Severin Hansen. Sofabord af palisander med 'Baca' Royal Copenhagen fliser. H. 51 L. 152 B. 75 cm.
Fremstillet hos Haslev møbelfabrik, etiket herfra.
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, nogle ridser/falmet.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage