Severin Hansen. Rektangulært sofabord med udtræksplader, 1960'erne
Severin Hansen, rektangulært sofabord af fineret palisander, begge sider med udtræksplade monteret med formica H. 50 cm. B. 150-220 cm. D. 60 cm. Fremstillet og stemplet hos Haslev møbelfabrik. Fremstår med alm brugsspor, top med nogle skjolder og brændemærke.