Severin Hansen. Rektangulært sofabord med udtræksplader, 1960'erne

Vurdering

DKK 3.200

Vejle

6568517

Severin Hansen, rektangulært sofabord af fineret palisander, begge sider med udtræksplade monteret med formica H. 50 cm. B. 150-220 cm. D. 60 cm. Fremstillet og stemplet hos Haslev møbelfabrik. Fremstår med alm brugsspor, top med nogle skjolder og brændemærke.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage