Simon Simonsen: Efterår Rygaards Dyrehave
Simon Simonsen (1841-1928): Efterårssskov med gamle bøgetræer Rygårds Dyrehave, olie på lærred, sign. Simon Simonsen 1884, olie på lærred, betegnet og med stedsangivelse på bagsiden, 22 x 32 cm.