Skabssofa af mahogni, empire stil, 20 årh.

Vurdering

Roskilde

6571303

Skabssofa af finéret mahogni, intarsia af frugttræ med klassiske motiver. To små skabe i armlæn. Sæde, ryg og løse hynder betrukket med stribet stof. H. 88 L. 195, D. 70 cm. Aldersrelateret brugsspor. Nøgle medfølger.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage