Søren Rosberg: Komposition 'Diagonal-Dimensional', akryl på lærred (cd)
Søren Rosberg (f. 1947): Komposition, akryl på lærred. Signeret, dateret 1977 og betitlet bagpå. 73x60 cm (74x62 cm). Fremstår med flere pletter på lærred.