Søren Sørensen. Landskabsparti
Søren Sørensen (1885-1937). Landskabsparti. Olie på lærred. Sign. og dateret: 'S.S. 1925' 75 x 96 (94 x 114) cm.
Fremstår med kraftig overfladesnavs; gulnet fernis; krakeleringer.