Stouby, to-personers tremmesofa, cognacfarvet læder
Stouby, to-pers. fritstående sofa med tremme-sider og stel af massiv bøg, original betrukket med patineret, cognacfarvet læder. H. 75 L. 155 D. 80 Sh. 44 cm. Fremstillet og mærket hos Stouby Møbler. Læder med patina, alm. aldersrelateret slitage, nogle ridser og mærker.