Svend Aage Holm Sørensen. Et par pendler af messing, model 6395 / 'Løget' (2)
Svend Aage Holm Sørensen. 'Løget', et par pendler af flammeskåret messing. Udført hos Holm Sørensen, model 6395. Ø. 40 cm. Fremstår med alders- og brugsspor. (2)