Thomas Harlev m.fl. Stol, skammel samt serveringsvogn (3)

Vurdering

Roskilde

6573320

Thomas Harlev. Spisestol med stel af bøg, halvrund ryg og sæde betrukket med uld.
Formgivet i 1958. Fremstillet hos Farstrup Stolefabrik, model '205'. Brugsslitage.
Skammel af teak monteret med sjeneflet, H 45, 37 x 48 cm. Mangelfuld montering af sjeneflet.
Serveringsvogn / rullebord af teak, H 68, 64 x 48 cm. Brugsspor. (3)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage