Thore Lassen & Søren Nielsen. Fire stabelbare armstole, model Rail (4)

Vurdering

DKK 1.700

København

6571991

Thore Lassen & Søren Nielsen. Fire stabelbare armstole med lameller og armlæn af massivt ahorn, stel af forkromet metal, sæde betrukket med sort møbelstof. Sh. 46 cm. Fremstillet hos Radius Randers, model Rail. Fremstår med brugsspor, ridser/mærker. (4) Proveniens: Danske Bank.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage