Ubekendt kunstner, 1900tallets slutning: Pigeportræt
Ubekendt kunstner, 1900tallets slutning: Pigeportræt, siddende, set i profil med løst hår og guldørering. Olie på lærred monteret på træplade, usigneret, etiket på bagsiden 'I.H. Brandt pigeportræt'. 26,5 x 17 cm.