Ubekendt kunstner. Landskabsstudie med stråtækte huse under en overskyet himmel, 1800-tallet
Ubekendt kunstner. Landskabsstudie med stråtækte huse under en overskyet himmel. Olie på malepap, monteret på plade. Usign. 1800-tallet. 24 x 33,5 (40 x 49) cm.
Fremstår med overfladesnavs samt større og mindre revne i malepap.