Ubekendt kunstner. Parti m/ Fisker Riff's hus i Ålsgårde,baggrunden sejlskibe på vandet.
Ubekendt kunstner (1800 / 1900-tallet). Parti m/ Fisker Riff's hus i Ålsgårde, baggrunden sejlskibe på vandet. Olie på lærred - m/ enkelte retoucheringer. Signeret utydeligt & betegnet på blændrammen. 27 x 40 cm. (40 x 54) cm.