Ubekendt kunstner. Portræt af en ung kvinde, iklædt sort empirekjole, ca. 1830

Vurdering

København

6573467

Ubekendt kunstner. Portræt af en ung kvinde, iklædt sort empirekjole, kantet med hvide kniplinger, om skuldrene et rødt sjal. Olie på lærred. Usign. Ca. 1830. Original empireramme. 33,5 x 26,5 (46 x 39) cm.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage