Ubekendt kunstner. To malerier. Opstillinger med blomster. Sidst 1800-tallet. (2)
Momsvare
Johan Mantzius. To malerier, olie på lærred dubleret på plade. Opstillinger med blomster. Sidst 1800-tallet. Usign, men mærket på bagsiden " Fru Johan Mantzius hvis mand var opretteren af Birkerød kostskole (1834-1890). 23 x 17 cm. (30 x 25) cm. & 30 x 35 cm. (39 x 44) cm. (2)