Udskåret skab af mørkbejdset eg, 20. årh.
Udskåret skab af mørkbejdset eg. ben med udskåret bladværk, hylde, to skuffer og skab med nedfaldsklap. Klappen udskåret med landskab med slot og mand og kvinde ved en sø. H. 113, B. 114, D. 49 cm. 20. årh. Nøgle medfølger