William Watting, sidebord, teak, 1960'erne
William Watting, sidebord med stel af massivt teaktræ med gennembrudt sarg samt bordplade af fineret teaktræ, afsluttet på sko af messing. H. 64 x 69 x 69 cm. Fremstillet hos Mikael Laursen, Århus. Fremstår med minimale brugsspor.