Achton Friis: Parti med sø, olie på lærred
Achton Friis (1871-1939): Parti med sø, olie på lærred. Signeret Achton Friis. 31x41 cm (37x47 cm).
Se vores udvalg af Achton Friis malerier som stammer direkte fra familien.