Harald Schumacher: Bjerglandskab
Harald Schumacher (1836-1912): Bjerglandskab. Olie på lærred, sign. HS, på bagsiden rester af etiket med navn og titel. 24 x 33 cm.
Let krakelering i billedets øverste del, trænger til rens.