Russisk ikon, Korsfæstelsen

Vurdering

Vejle

6564897

Russisk ikon med fremstilling af Korsfæstelsen, tempera på konveks træplade. 39 x 32 cm. Fremstår med lette krakeleringer, sponkhi mangler i tværriglerne på bagsiden.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage